W ostatnim czasie w życiu wrocławskiego KoLibra wydarzyło się ważne wydarzenia: spotkanie z posłem Dobromirem Sośnierzem w ramach cyklu:”W ogniu pytań” oraz spotkanie autorskie z Piotrem Zychowiczem związane z najnowszą książką tego autora pt. „Wołyń zdradzony: czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA „.

Pierwsze z tych wydarzeń(06.12.2019) odbyło się ze skandaliczną sytuacją w tle. Dzień przed przyjazdem pana posła, władze uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wypowiedziały najem sali na wyżej wymienione spotkanie. W obliczu tej decyzji organizatorzy, KoLiber Wrocław oraz Akademia Patriotów, zmuszeni byli do znalezienia sali, która byłaby w stanie sprostać wymaganiom pod względem liczby uczestników spotkania. Finalnie wydarzenie odbyło się we Dworze Polskim na wrocławski rynku i cieszyło się dużym zainteresowanie, które przerosło oczekiwania organizatorów. Przed spotkaniem, poseł Konfederacji zorganizował pikietę pod UE, która odbyła się szerokim echem w lokalnych mediach.

W ramach Wrocławskich Targów Dobrej Książki 2019 pojawił się we Wrocławiu Piotr Zychowicz- autor i publicysta. Wraz z Domem Wydawniczym Rebis mieliśmy przyjemności współorganizować 8 grudnia spotkanie na Hali Stulecia spotkanie autorskie. Autor w trakcie spotkania opowiadał o swojej najnowszej książce ” Wołyń zdradzony: czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA” oraz opowiadał na pytania publiczności. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem na Targach w Hali Stulecia.